TCM Consulting and Publishing z.s.

Vydáváme tištené a elektronické publikace za účelem šíření tradičních a moderních poznatků.

Rok vodního králíka

Vodní králík

Čínský „zodiak“ dvanácti zvířat pravidelně prochází cyklem pěti hybatelů, což dohromady dává šedesát různých vyjádření. Těchto šedesát vyjádření charakteru čchi se projevuje buďto prostřednictvím jin, nebo jangu, takže nakonec dostáváme sto dvacet odstínů. Dvanáct zvířecích povah povstává vždy z jedné fáze cyklu hybatelů, a tak je určena vnitřní povaha každého zvířete. Vnitřní povahou Králíka je jinové dřevo.

Starý Tygr roku 2022 se sklání před mladičkým nástupcem, neboť čínský zodiak právě uvádí na scénu něžnou jinovou vodní Králičici, která jako hostitelka roku 2023 nám nabízí „švédský stůl“ plný čchi. Tahle něžná bytost představuje specifickou „příchuť“ cyklické čchi, která je nám dostupná po celý rok 2023, dokud dřevěný Drak v roce 2024 nenastoupí na místo hostitele. Jedinečný charakter čchi letošního roku je tedy dán pozemskou větví - jinovou vodou, a nebeským kmenem - dřevěným králíkem.

Signaturami jin jsou jezera, proudící voda potoků, pohyb dovnitř, ženskost, klidné spočinutí, temnota a Luna. Voda je představována pohybem směrem dolů, tajemností, moudrostí, magickou světelnou energií, zimou, strachem a vůlí, ledvinami a močovým měchýřem. Králičice je rovněž známa jako Broskvový květ - něžnost a péče, jaká je projevována v láskyplném vztahu. Nové inspirace, reprodukce a pocit idylické lásky.

Vnitřní povaha Králíka je jinové dřevo - jaro a setí. Na konci zimy jin slábne a mladičký jang právě klíčí. Astrologická předpověď radí, abychom v prvních měsících roku 2023 nechali dozrávat své inspirace, pocity a myšlenky. Vnitřní čchi Králíka nám dodává vitalitu a energii a trošku zkušenosti. Kontemplace, spíše než pohyb vpřed, vyživuje naši jin, a to nás ochrání před vyhořením později v letošním roce, až bude jang příliš silný. Počasí v tomto roce bude yangmingové (horké a suché).

Větev neboli vnější čchi jinové vody představuje nejjemnější z pěti odstínů králíka. Ten je láskyplný a velkorysý ke všemu, co mu poskytuje pocit bezpečí - rád se schoulí v bezpečném útulku. Jinová povaha Králičice nás povzbuzuje, abychom raději měli oči otevřené vůči novým možnostem, než abychom se příliš snažili prosadit to, co považujeme za ověřené. Králičí čchi nás vybízí, abychom jednali ze srdce a nechali se unášet poklidnými vodami jin.

Vodní králík

Vodní králík

Rok jinového vodního Králíka nese čchi ženskosti, moudrosti a odvahy, intuice a magie, průkopnictví a růstu a změny. Neznámá mysteria a tajemství budou odhalena lékařskou vědou a výzkumem, na nějž je v tomto roce kladem důraz.

Nechť vás provázejí dary a požehnání mírumilovné králičí čchi!
Vaše Anastacie

Spolupracujeme

PRAGON s.r.o. Bylinná síla čínské tradice!®

PRAGON s.r.o.

E-shop, kde najdete vše pro celostní přístup tradiční čínské medicíny. Bylinné doplňky stravy, houbovou výživu, akupunkturní pomůcky, baňky, moxy, knihy, zdravou výživu.

Na pragon.cz

1. škola tradiční čínské medicíny – TČM® – založena 1990

1. škola tradiční čínské medicíny – TČM® – založena 1990

32 let šíříme moudrost tradiční čínské medicíny – TČM. Víme, že funguje. Je v základech stálá, nepodléhá trendům, ale přizpůsobí se potřebám současného člověka. Najdete v ní odpovědi na mnoho svých otázek. Poznejte TČM s námi!

na tcm.cz

Klinika Pivoňka

Klinika Pivoňka

Nabízíme našim zákazníkům vhodnou péči o tělo šitou přesně každému na míru. Pomáháme ke snazšímu překonávání každodenních překážek v dnešní náročné době.

Více