TCM Consulting and Publishing z.s.

Vydáváme tištené a elektronické publikace za účelem šíření tradičních a moderních poznatků.

Václav Lukeš, Wang Fuyin, Vladimír Ando:
Tuina 2 - Čínské léčebné masáže: Ozdravné masáže

brožovaná | 104 stran | formát A4 | cena 390,-Kč | ISBN: 978-80-906596-1-2

O této knize

Kniha je druhým dílem z unikátní autorské série skript o čínské medicíně, oboru čínské masáže tuina. Kniha je zpracována formou přehledných výukových skript a vznikla zpracováním osobního předání nauky od lékaře a odborníka v oblasti čínských léčebných masáží doktora Wang Fuyina.

Tento díl se věnuje ozdravným masážím baojian anmo (bao - chránit, jian - zdraví). Techniky a účinky ozdravných masáží jsou prověřovány letitou praxí čínských masérů a pilovány mnoha generacemi praktiků masáží tuina. Jsou velmi účinným prostředkem nejen v prevenci, ale i léčbě.

Naučíte se základní masážní postupy:

  1. masáž hlavy – uklidňuje mysl, oživuje myšlení, relaxuje celé tělo a rozhýbává energii v jangových drahách
  2. masáž hrudi a břicha – harmonizuje funkce vnitřních orgánů a léčí kořen nemocí
  3. masáž horních končetin – ulevuje při únavě, pomáhá funkci plic a srdce
  4. masáž vnitřní, přední a vnější strany dolních končetin – harmonizuje funkce žaludku, sleziny, jater a ledvin, prospívá cirkulaci krve
  5. masáž šíje a ramen – harmonizuje a oživuje komunikace mezi hlavou (mozkem) a tělem, uvolňuje svalové napětí
  6. masáž zad a beder – podporuje a reguluje inervaci všech orgánů, celkově uvolňuje energii a odstraňuje bolesti
  7. masáž zadní stany dolních končetin – ulevuje od bolesti, pomáhá při otocích, harmonizuje ledviny a močový měchýř

O autorech

Václav Lukeš, nar. 1981. Od roku 2004 se věnuje masážím a praktikování čínských bojových a zdravotních cvičení. V roce 2012 završil několikaleté studium čínské medicíny v oboru akupunktura a tuina na 1. škole tradiční čínské medicíny – TČM® v Praze. V rámci výuky čínské medicíny pobýval na oddělení masáží tuina a akupunktury v univerzitní nemocnici v Tianjinu. Je hlavním lektorem masáží tuina a studijním vedoucím tohoto oboru na Andao Institutu. V roce 2017 se stal osobním žákem dr. Wang Fuyinaem>, u kterého studoval od roku 2009.

Doktor Wang Fuyin, 1949–2018, přední čínský praktik a propagátor masáží tuina, zastával funkci primáře na oddělení masáží v pekingské nemocnici a měl za sebou zkušenost s ošetřením desetitisíců pacientů, léčil ochoření šíje, zad, ramen a stehen, z interních disciplín léčil choroby srdce, žaludku a střev. Dále měl bohaté zkušenosti s léčením dětských chorob. Pravidelně přednášel na univerzitě Chuzhen ve Francii a v Číně vedl množství kurzů jak pro laickou tak odbornou veřejnost ve většině hlavních měst provincií. V současnosti má ve světě 5 pokračovatelů. Čtyři působí v Číně včetně jeho syna dr. Wang Yana. V České republice pak působí Václav Lukeš, který obdržel požehnání pokračovat v jeho tradici v Evropě.

Mgr. Vladimír Ando, Ph.D., nar. 1955, vystudoval obor sinologie-orientalistika na FFUK Praha (1983). V roce 1985/86 absolvoval desetiměsíční stáž na Univerzitě Fudan v Šanghaji a později více krátkodobých studijních pobytů na Čínské akademii společenských věd, univerzitách a v nemocnicích čínské medicíny v Pekingu a Tianjinu. Specializuje se na základní teorii čínského lékařství a práci s původními čínskými prameny z této oblasti. Je autorem děl „Klasická čínská medicína. Základy teorie I. – V.“, „Farmakologie klasické čínské medicíny“ aj.

Spolupracujeme

PRAGON s.r.o. Bylinná síla čínské tradice!®

PRAGON s.r.o.

E-shop, kde najdete vše pro celostní přístup tradiční čínské medicíny. Bylinné doplňky stravy, houbovou výživu, akupunkturní pomůcky, baňky, moxy, knihy, zdravou výživu.

Na pragon.cz

1. škola tradiční čínské medicíny – TČM® – založena 1990

1. škola tradiční čínské medicíny – TČM® – založena 1990

32 let šíříme moudrost tradiční čínské medicíny – TČM. Víme, že funguje. Je v základech stálá, nepodléhá trendům, ale přizpůsobí se potřebám současného člověka. Najdete v ní odpovědi na mnoho svých otázek. Poznejte TČM s námi!

na tcm.cz

Klinika Pivoňka

Klinika Pivoňka

Nabízíme našim zákazníkům vhodnou péči o tělo šitou přesně každému na míru. Pomáháme ke snazšímu překonávání každodenních překážek v dnešní náročné době.

Více