TCM Consulting and Publishing z.s.

Vydáváme tištené a elektronické publikace za účelem šíření tradičních a moderních poznatků.

Wang Fuyin, Wang Yan: Masáže nohou pro zdraví

vázaná | 212 stran | formát 185 mm × 260 mm | cena 699 Kč | ISBN: 9788090659667 | vydáno 2020

Kniha představuje preventivní a léčebný masážní systém nohou založený na principech reflexní i meridiánové terapie, tzv. zuliao. Zuliao je jednoduše naučitelná a aplikovatelná metoda pro každodenní použití. Přes více než 75 reflexních zón můžeme podporovat přirozené samoléčebné regulační mechanismy těla a podporovat naše zdraví.

Kniha je určená nejen jako studijní materiál pro terapeuty v oblasti masáží, fyzioterapie, akupunktury, ale i pro početné zájemce o péči o vlastní zdraví.

V knize najdete nové poznatky a vylepšení, jak studovat ozdravné masáže nohou, jak standardizovat masážní techniky, a jak využitím základních poznatků čínské i západní medicíny předcházet nemocem a řešit častá běžná nemocnění.

O autorech:

Wang Fuyin

Wang Fuyin

 • Tvůrce „metody dynamického vyrovnaného napravování" v rámci čínského měkkého napravování kostí.
 • Věhlasný expert čínské medicíny na praktiky pěstování života.
 • Věhlasný expert na praktiky pěstování života narovnáváním páteře a na harmonizování v prodromálním stádiu.
 • Člen Zvláštního výboru pro specializaci nožních masáží při Státní komisi pro pracovní kvalifikace.
 • Posudkový expert pro specializaci ozdravné masáže nohou Správního centra Města Pekingu pro vydávání oprávnění k výkonu povolání.
 • Původně zástupce primáře Pekingské ústřední vojenské nemocnice.
 • Stálý člen Zvláštního výboru metod ozdravování nohou Všečínské komise preventivní medicíny.
 • Hostující profesor 1. školy TČM v České republice.
 • Hostující profesor Institutu čínské medicíny Chuzhen ve Francii.
 • Odborný poradce Pekingského výzkumného střediska Fua, Yana a Xiana pro medicínu dynamického vyrovnávání.

Výukou, výzkumem a klinickou praxí léčebných metod holografických reflexních masáží nohou se zabýval již 30 let a byl zkušeným expertem v aplikování metod reflexních masáží nohou u různých komplikovaných onemocnění. V roce 1999 byl přizván ministerstvem práce k účasti na vypracování kvalifikačních kritérií pro specializaci „masér ozdravných masáží nohou". Napsal mnoho odborných publikací, které byly prezentovány na domácích i zahraničních vědeckých konferencích a ve fyzioterapeutických časopisech a měly značný ohlas ve sféře pěstování života ozdravováním nohou. Opakovaně byl zván jako host do rozhlasových a televizních vysílání ve Francii a České republice a doma byl mnohokrát účastníkem relace Zdravovědné pohledy. Od počátku 90. let až do současnosti se s plným úsilím věnoval šíření ozdravných masáží a vyškolil přes 10 000 studentů z Číny i zahraničí, kromě toho se podílel též na zpracování mnoha publikací a videopomůcek týkajících se technik nožních masáží. Mnohokrát prováděl regenerační ozdravné zákroky u vysokých státních představitelů naší země a byl opakovaně zván k předávání dovedností pěstování života ozdravnými masážemi do Malajsie, Indonésie, Thajska, Japonska, Francie i České republiky.

Wang Yan

Wang Yan

 • Atestovaný praktik masáží tuina
 • Certifikovaný výživový poradce.

Absolvoval studium na Katedře akupunktury, moxibusce a masáží Pekingského institutu akupunktury, moxibusce a traumatologie. Je synem Wang Fuyina, tvůrce „metody dynamického vyrovnaného napravování" v rámci čínského měkkého napravování kostí. Od malička se učil od svého otce metodám napravování kostí masážemi a ozdravování pomocí reflexních masáží nohou, později požádal o přijetí do učení u pana Bai Yunqiaa, posledního učedníka věhlasného mistra masáží Li Molina, a studoval u něj masážní metody pana Liho. Je expertem na masáže napravování kostí, ozdravné reflexní masáže nohou a chiropraktické metody mobilizace páteře. Podílel se na přípravě mnoha publikací týkajících se technik nožních masáží a videopomůcek s masážními technikami. V roce 2013 založil Pekingské výzkumné středisko Fua, Yana a Xiana pro medicínu dynamického vyrovnávání, aby přispěl k šíření a rozvoji tradiční čínské medicíny.

Kapitoly:

  1. Historie starověkých číských ozdravných masáží nohou.
  2. Principy ozdravných masáží nohou.
  3. Speciální poznatky k reflexním masážím nohou.
  4. Zákonitosti rozmístění reflexních zón na nohou a základní techniky.
  5. Masáž reflexních ploch nohou a lokalizace nových reflexních zón.
  6. Základy západní a čínské medicíny.
  7. Vyšetření reflexních zón, jejich výběr a kombinování.
  8. Metoda ozdravné masáže lýtek.
  9. Klinické kazuistiky a studie o masážích nohou.
  10. Recepty k domácím ozdravným koupelím nohou.

Spolupracujeme

PRAGON s.r.o. Bylinná síla čínské tradice!®

PRAGON s.r.o.

E-shop, kde najdete vše pro celostní přístup tradiční čínské medicíny. Bylinné doplňky stravy, houbovou výživu, akupunkturní pomůcky, baňky, moxy, knihy, zdravou výživu.

Na pragon.cz

1. škola tradiční čínské medicíny – TČM® – založena 1990

1. škola tradiční čínské medicíny – TČM® – založena 1990

32 let šíříme moudrost tradiční čínské medicíny – TČM. Víme, že funguje. Je v základech stálá, nepodléhá trendům, ale přizpůsobí se potřebám současného člověka. Najdete v ní odpovědi na mnoho svých otázek. Poznejte TČM s námi!

na tcm.cz

Klinika Pivoňka

Klinika Pivoňka

Nabízíme našim zákazníkům vhodnou péči o tělo šitou přesně každému na míru. Pomáháme ke snazšímu překonávání každodenních překážek v dnešní náročné době.

Více