TCM Consulting and Publishing z.s.

Vydáváme tištené a elektronické publikace za účelem šíření tradičních a moderních poznatků.

Václav Lukeš, Wang Fuyin, Vladimír Ando:
Tuina 1 - Čínské léčebné masáže: Základní techniky

brožovaná | 128 stran | formát A4 | cena 390,-Kč | ISBN: 978-80-905746-7-0

obalka-TUINA_1dil_Stránka_1.jpg

O knize

První díl unikátní série skript o čínské medicíně oboru čínské masáže tuina. Skripta vznikla zpracováním osobního předání od lékaře a odborníka v oblasti čínských léčebných masáží doktora Wang Fuyina. V úvodní části tohoto dílu se seznámíte s masážemi tuina, jejich historií a základními principy. Následující tři kapitoly přinášejí praktické aplikace tuina. V Kapitole 1 jsou vysvětleny základní techniky tuina. Kapitola 2 pojednává o specifické metodě otevírání bodů na končetinách. Kapitola 3 se zabývá řešením určitého okruhu zdravotních problémů pomocí tuina. Text učebnice je doplněn množstvím fotografií, ilustrací a souhrnných tabulek.

V 1. díle se naučíte základní masážní postupy:

  1. Základní techniky – podrobný popis provádění a využití 23 základních a v praxi nejvíc používaných technik tuina s instruktážními fotografiemi.
  2. Metoda otevírání bodů na horních a dolních končetinách – její použití výrazně zvyšuje efekt zákroků zacílených na různé svalové, kloubní i funkční potíže v horní a dolní části těla; lze ji aplikovat i samostatně.
  3. Aplikace tuina u některých vnitřních nemocí – diagnostický rozbor stavu a podrobný popis postupu zákroku při zdravotních potížích, u nichž lze metodami tuina dosáhnout úlevy nebo je i odstranit.

Kde knihu koupit

Doktor Wang Fuyin,
1949–2018

1949–2018, přední čínský praktik a propagátor masáží tuina, zastával funkci primáře na oddělení masáží v pekingské nemocnici a měl za sebou zkušenost s ošetřením desetitisíců pacientů, léčil ochoření šíje, zad, ramen a stehen, z interních disciplín léčil choroby srdce, žaludku a střev. Dále měl bohaté zkušenosti s léčením dětských chorob. Pravidelně přednášel na univerzitě Chuzhen ve Francii a v Číně vedl množství kurzů jak pro laickou tak odbornou veřejnost ve většině hlavních měst provincií. V současnosti má ve světě 5 pokračovatelů. Čtyři působí v Číně včetně jeho syna dr. Wang Yana. V České republice pak působí Václav Lukeš, který obdržel požehnání pokračovat v jeho tradici v Evropě.

Václav Lukeš
nar. 1981.

Od roku 2004 se věnuje masážím a praktikování čínských bojových a zdravotních cvičení. V roce 2012 završil několikaleté studium čínské medicíny v oboru akupunktura a tuina na 1. škole tradiční čínské medicíny – TČM® v Praze. V rámci výuky čínské medicíny pobýval na oddělení masáží tuina a akupunktury v univerzitní nemocnici v Tianjinu. Je hlavním lektorem masáží tuina a studijním vedoucím tohoto oboru na Andao Institutu. V roce 2017 se stal osobním žákem dr. Wang Fuyina, u kterého studoval od roku 2009.

Mgr. Vladimír Ando, Ph.D.,
nar. 1955

Vystudoval obor sinologie-orientalistika na FFUK Praha (1983). V roce 1985/86 absolvoval desetiměsíční stáž na Univerzitě Fudan v Šanghaji a později více krátkodobých studijních pobytů na Čínské akademii společenských věd, univerzitách a v nemocnicích čínské medicíny v Pekingu a Tianjinu. Specializuje se na základní teorii čínského lékařství a práci s původními čínskými prameny z této oblasti. Je autorem děl „Klasická čínská medicína. Základy teorie I. – V.“, „Farmakologie klasické čínské medicíny“ aj.

Spolupracujeme

PRAGON s.r.o. Bylinná síla čínské tradice!®

PRAGON s.r.o.

E-shop, kde najdete vše pro celostní přístup tradiční čínské medicíny. Bylinné doplňky stravy, houbovou výživu, akupunkturní pomůcky, baňky, moxy, knihy, zdravou výživu.

Na pragon.cz

1. škola tradiční čínské medicíny – TČM® – založena 1990

1. škola tradiční čínské medicíny – TČM® – založena 1990

32 let šíříme moudrost tradiční čínské medicíny – TČM. Víme, že funguje. Je v základech stálá, nepodléhá trendům, ale přizpůsobí se potřebám současného člověka. Najdete v ní odpovědi na mnoho svých otázek. Poznejte TČM s námi!

na tcm.cz

Klinika Pivoňka

Klinika Pivoňka

Nabízíme našim zákazníkům vhodnou péči o tělo šitou přesně každému na míru. Pomáháme ke snazšímu překonávání každodenních překážek v dnešní náročné době.

Více