TCM Consulting and Publishing z.s.

Vydáváme tištené a elektronické publikace za účelem šíření tradičních a moderních poznatků.

Divinační umění v čínské medicíně

Cyklus seminářů spadá do kategorie plného celostního nahlížení a nabízí přehled a základy Anastacií oblíbených a používaných divinačních mantických umění, vč. věšteb a astrologie podle polárky.

Každý obsažený díl, tj. jednotlivý mini-webinář, nabídne určitou porci uvedených nebeských metod, které budou vyváženy metodami země – bylinnými směsmi v souvislosti s aktuálním obdobím.

cinska-astrologie-2404-03.jpeg

Kmeny a větve (ganzhi) I. a bylinné směsi pro období obilných dešťů a ustanovení léta

27. 4. 2023

Kmeny a větve (čínsky ganzhi) je zkrácenina z nebeských kmenů (tiangan) a pozemských větví (dizhi), na Západě jsou známé též pod anglickým názvem Stems and Branches. Představují další z čínských umění, které pracují s jin-jangem a pěticí hybatelů (elementů).

Tento mini-webinář si neklade za úkol kmeny a větve naučit, na to je to příliš rozsáhlá oblast. Cílem je s Anastacií jako průvodkyní relaxovaně nahlédnout pod pokličku, inspirovat se a trošičku se obohatit a rozšířit si horizonty. S důvěrou přijmout předání učitelky.

V rámci šedesátiletého cyklu se každý z pětice hybatelů (elementů) podrobněji jinjangově rozlišuje na jinový a jangový, což jsou tzv. nebeské kmeny (tiangan), které se párují s 12 zvířaty zvěrokruhu, které představují tzv. pozemské větve (dizhi).

Kmeny a větve nám pomáhají se dozvědět více o sobě samém, což nám následně pomáhá lépe chápat klienty. Dozvídáme se z nich o podstatě klientů, co je jejich základem, jakou čchi mají ve své podstatě, a tedy kdo vlastně jsou. To nás může inspirovat jak při práci s klienty, tak ve vztazích s blízkými osobami. Jak často se nám stává, že si říkáme, probůh, proč to či ono oni dělají? Jdeme-li my sami navíc cestou sebekultivace, mohou nám přinést i pochopení a odpovědi, proč na to či ono my sami tak či onak reagujeme.

Cíl cyklu: Cílem čtvrtečních mini-webinářů není vyučovat, ale inspirovat. Vždyť „celostní“ znamená zohledňovat více faktorů, než jen člověka a jeho chorobu. Pro někoho mohou mini-webináře představovat i ozdravný „únik ze syndromologie“, ke které se pak osvěženi s trochu posunutou optikou vrátíme, jak ostatně doba a zhishen diktují.

Anastacia prosí všechny účastníky, aby na mini-webinář dorazili už s představou o vlastním „ganzhi“, aby se tako snáze a osobněji propojovaly předávané obrazy. Nevíte-li svoje „ganzhi“ podle roku narození, můžete využít např. Čínská lunární znamení, nebeské kmeny a pozemské větve pro roky 1912-2032

Stravovací a bylinné receptury z metod země budou zaměřeny na vysušování vlhkosti, podpory trávení a průchodnosti čchi.

na tcm.cz připravujeme

na pragon.cz

cinska-astrologie-2304-02.jpeg

Kmeny a větve (ganzhi) II. a bylinné směsi pro aktuální období

připravujeme na červen 2023

Lektorka webinářů

anastacia.jpg

Anastacia White

Lektorka patří mezi vzácné vyučující, kteří mají dar propojovat při výkladu jangový i jinový aspekt, a tím okamžitě zvnitřňovat celé poznávání.

Anastacia je dobře známá odborné veřejnosti nejen v USA a Evropě, ale i u nás v ČR a SR. Umí srdečně až mateřsky se zapojením účastníků přednášet i v online prostředí.

praktička TČM, učitelka a konzultantka čínské bylinné medicíny již od roku 1984. Žákyně nejrespektovanějších kapacit na čínskou bylinnou medicínu na Západě, Subhuti Dharmanandy, Teda Kaptchuka a Giovanni Maciociho.

O lektorce

Praktické informace o cyklu

Forma: živý webinář (přes Zoom) v angličtině s českým překladem

Kursovné: 500 Kč

Délka webináře: cca 2 h.

Další předpoklady: zvládnuté základy TČM

Technické detaily: přístupové kódy obdržíte v den semináře po přihlášení

Pořadatel: TCM Consulting and Publishing z.s.

Předprodej: www.tcm.cz, Pragon.cz

Poradenství a spolupráce: Tradiční čínská medicína z.s., PRAGON s.r.o.

Spolupracujeme

PRAGON s.r.o. Bylinná síla čínské tradice!®

PRAGON s.r.o.

E-shop, kde najdete vše pro celostní přístup tradiční čínské medicíny. Bylinné doplňky stravy, houbovou výživu, akupunkturní pomůcky, baňky, moxy, knihy, zdravou výživu.

Na pragon.cz

1. škola tradiční čínské medicíny – TČM® – založena 1990

1. škola tradiční čínské medicíny – TČM® – založena 1990

32 let šíříme moudrost tradiční čínské medicíny – TČM. Víme, že funguje. Je v základech stálá, nepodléhá trendům, ale přizpůsobí se potřebám současného člověka. Najdete v ní odpovědi na mnoho svých otázek. Poznejte TČM s námi!

na tcm.cz

Klinika Pivoňka

Klinika Pivoňka

Nabízíme našim zákazníkům vhodnou péči o tělo šitou přesně každému na míru. Pomáháme ke snazšímu překonávání každodenních překážek v dnešní náročné době.

Více