TCM Consulting and Publishing z.s.

Vydáváme tištené a elektronické publikace za účelem šíření tradičních a moderních poznatků.

Webináře tradiční čínské medicíny

Divinační umění v čínské medicíně

Jak v tradiční čínské medicíně využijeme čínskou astrologii

cinska-astrologie-2404-03.jpeg

Kmeny a větve (ganzhi) I. a bylinné směsi pro období obilných dešťů a ustanovení léta

cinska-astrologie-2304-02.jpeg

Kmeny a větve (ganzhi) II. a bylinné směsi pro aktuální období

Naděje něžné králičice

Anastacia White: Naděje něžné králičice

30. 3. 2023

Prozkoumáme obecné čchiové vzorce, které čínská astrologie nabízí pro rok 2023, ale také aktuální údobí čchiového uzle jarní rovnodennosti. Rovněž se podíváme na vybrané čínské bylinné receptury na alergie.

Více info o semináři

Tři poklady: Sanbao

Anastacia představí témata tří pokladů (sanbao): esence (jing), energie čchi (qi) a duch-mysl-já (shen), a to jako cyklus se třemi samostatnými mini-webináři, pro Anastacii typicky v širších kosmologických kontextech, ale stále s důrazem na každodenní použitelnost. Tři poklady jsou od sebe neoddělitelné. Společně jsou vícestranným fenoménem, který nazýváme lidská bytost. Jing ve smyslu ztělesnění. Qi ve smyslu pohybu v toku času. Shen jako neustálé a zcelující uchopení jingu a čchi, jako naše zkušenost, prožitek.

Pochopíme-li tři poklady (sanbao) a jejich vzájemné vztahy v širším kontextu, umožní nám to porozumět celostnímu náhledu čínské medicíny na lidské bytosti. Každý webinář bude začínat krátkou řízenou meditací na pět barev ducha shen. V jednotlivých mini-webinářích bude každý ze tří jmenovaných fenoménů/substancí/pokladů zkoumán z hlediska kosmologického, fyziologického i medicínského myšlení, a to i v kontextu prožívání, zažívání a zohlednění aktuálního období – čchiového uzlu (jieji), vč. návrhu bylinných formulí i dietetických doporučení. A jak je tomu vždy na seminářích s Anastacií, všechny informace jsou prakticky využitelné v každodenním životě jak pacientů, tak i praktiků.

Probírané bylinné směsi budou vycházet z tradičních receptur, ale většinově se bude pracovat s jejich modifikacemi, které navrhl Giovanni Maciocia právě proto, aby vždy zohledňovaly všechny tři poklady, pokud je to jen trochu možné.

Tři poklady: Sanbao

Tři poklady: Sanbao

15. 9.
13. 10.
15. 12.

na tcm.cz

na pragon.cz

Qi – energie čchi, čas, prostor a pohyb

15. 9.

čínský znak pro čchi

Čchiové spojení nebes (jang) a země (jin) se nazývá lidská bytost. Podzim nám nabízí příležitost ke kultivaci jinové čchi. S ústupem jangu v této roční době začíná jin převládat. Obranné mechanismy našeho fyzického těla v této době spotřebovávají více jangové čchi na ochranu ducha shen a esence jing. Ze všech ročních dob je to právě podzim, kdy nejvíce doceníme rčení, že čchi je kořenem lidské existence.

Připojte se k nám na naší pouti za pokladem ČCHI!

Shen – obsahující i duše hun, po, yi a zhi

13. 10.

čínský znak pro ducha šen

Shen je poklad či klenot o mnoha zářivých ploškách, jenž oživuje esenciální čchi (jingqi) každé lidské bytosti. Budeme zkoumat mysteria ducha shen, jehož Západ nazývá mysl-já a Čína ho identifikuje s našimi smysly, myšlenkami a pocity. Jak podzim pokročil a zima je již nablízku, jinová čchi se zanořuje hlouběji, a spolu s ní sestupuje do hlubin i náš shen.

Zveme Vás ke společnému zkoumání tajemné entity zvané SHEN.

Jing - kvintesenciální poklad předků

15. 12.

znak pro esenci ťing

Jing je moudrost vtělení a reprodukce/(sebe)obnovy těla. Uchovávání a přežívání z uskladněných zásob je důležitým symbolem zimy. Umět si uchovat esenci, prenatální i postnatální, a umět ji využít, to je v této roční době nedocenitelná podpora pro naši čchi. Využívejme moudrost při navigaci zimní jinové čchi, abychom vhodně ovlivnili budoucí jarní obnovu jangové čchi, vč. vystupování ducha shen vzhůru a ven do znovurodícího se jarního světa.

Těšíme se, že se s námi vydáte zkoumat JING!

Pět hybatelů: Ontologická perspektiva

Série mini-webinářů představí pět hybatelů z pohledu medicínské kosmogonie 9. století, který nabízí uspořádání s hybatelem zemí uprostřed. Pochopení tohoto přístupu umožňuje v praxi čínské medicíny docenit komplexitu mozaiky čínských medicínských věd.

Znak hybatele oheň

Oheň

21. 7. 2022

Proběhl

Znak hybatele dřeva

Dřevo

31. 3. 2022

Proběhl

Země uprostřed

Země středu

7. října 2021

Proběhl

Znak kovu

Kov západu

11. listopadu 2021

Proběhl

Znak vody

Voda

16. prosince 2021

Proběhl

Sebepéče pro praktiky

letní cyklus seminářů ZDARMA

_DSC2051.png

Cesta osobního zdraví

29. července 2021

_DSC2110.png

Cesta uzdravujícího srdce

16. září 2021

Čchi a krev

téma z cyklu Klasické receptury TČM srozumitelně a prakticky

webinar-anastacia-15042021.jpg

Proběhlé semináře

Původ krve v TČM a danggui shaoyao san | 1. dubna 2021 19:00

Vztahy mezi krví a čchi: renshen dang-shao san | 1. dubna 2021 19:00

Porovnání směsí: tianwang buxin dan & suanzaoren tang | 13. května 2021 19:00

Porovnání směsí: xiaoyaosan & jiawei/dan-zhi xiaoyaosan | 27. května 2021 19:00

Lektorka webinářů

anastacia.jpg

Anastacie White

praktička TČM, učitelka a konzultantka čínské bylinné medicíny již od roku 1984. Žákyně nejrespektovanějších kapacit na čínskou bylinnou medicínu na Západě, Subhuti Dharmanandy, Teda Kaptchuka a Giovanni Maciociho.

O lektorce

Spolupracujeme

PRAGON s.r.o. Bylinná síla čínské tradice!®

PRAGON s.r.o.

E-shop, kde najdete vše pro celostní přístup tradiční čínské medicíny. Bylinné doplňky stravy, houbovou výživu, akupunkturní pomůcky, baňky, moxy, knihy, zdravou výživu.

Na pragon.cz

1. škola tradiční čínské medicíny – TČM® – založena 1990

1. škola tradiční čínské medicíny – TČM® – založena 1990

32 let šíříme moudrost tradiční čínské medicíny – TČM. Víme, že funguje. Je v základech stálá, nepodléhá trendům, ale přizpůsobí se potřebám současného člověka. Najdete v ní odpovědi na mnoho svých otázek. Poznejte TČM s námi!

na tcm.cz

Klinika Pivoňka

Klinika Pivoňka

Nabízíme našim zákazníkům vhodnou péči o tělo šitou přesně každému na míru. Pomáháme ke snazšímu překonávání každodenních překážek v dnešní náročné době.

Více